WordPress Blog Siteleri İçin En İyi 6 Tema | 2020

WordPress blog sitemizi açmaya karar verdiğimize göre web sitemizin tasarımına karar vermek en zor aşamalardan birisi olacak. Blog sitemizi ziyaretçilerimizin beğeneceği – daha da önemlisi bizim beğeneceğimiz – şekilde tasarlamamız gerekecek. Neyse ki dünya üzerinde en çok kullanılan web sitesi yazılımı olan wordpress için ücretli veya ücretsiz olarak birçok tema seçeneği mevcut. Hoş bir tasarıma ve kolay düzenlenebilen, fonksiyonel bir tema tercihinde bulunabiliriz. İşte bu saydığımız özelliklere sahip olan bazı wordpress temalarını bu yazımda sizinle paylaşıyor olacağım.

WordPress temaları konusunda duayen olarak kabul edilen themeforest üzerinde fiyatlar 19 – 59 USD üzerinde değişiyor. Türkiye şartlarında hatrı sayılır bir miktar olsa da pasif gelir kaynağı olarak düşündüğümüz blog sitemiz için başlangıçta belli bir maliyeti karşılamamız gerekiyor. Bu noktada crack / warez veya ücretsiz temaları kullanmamanızı öneriyorum. Çünkü bu temalar içerisinde birçok açık bulunmakta. Blog sitemizi şahlandırırken bir anda tüm emeklerimizin çöp olmasını istemeyiz. Bu yüzden başlangıç maliyetlerine katlanarak profesyonel ve güvenli bir wordpress blog teması tercihinde bulunmanızı öneriyorum.

Newspaper

Son zamanların en çok kullanılan wordpress teması. Bu statüyü de oldukça hak ediyor. Birçok konu / sektör için demo contentler üreten newspaper, themeforest üzerinde en çok satılan temalardan bir tanesi konumunda. 2019 yılının sonlarına geldiğimizde 85 bin+ satış ile bloggerların en çok sevdiği tema. Sektörel olarak bir çok farklı tasarım barındıran tema, özellikle kendine özel geliştirdikleri fonksiyonlar ile ön plana çıkıyor. Liste, video ve değerlendirme gibi yazı formatları ile ziyaretçilerinize interaktif bir deneyim yaşatabilirsiniz. Modern çizgiler ve özellikler ile dolu newspaper teması benimde favorim temam. Şiddetle tavsiye ediyorum 🙂

Malina

Sadelik ve basitlik felsefesini benimsiyorsanız bu tema sizin için tasarlandı. Malina ile gösterişten uzak sadeliğin şıklığını ziyaretçilerinize yansıtabilirsiniz. Okuma kolaylığı sağlayan yazı formatları muazzam bir performans ortaya koyuyor. Oldukça beğendiğim bir tema olan malina, özellikle ziyaretçi kitlenize yalın bir anlatım sunmak istiyorsanız tavsiye edebileceğim bir temadır. 19 USD ile bu yazıda paylaştığım temalar arasında en ucuz temadır. Fiyat performans anlamında tercih edilesi tema, fonksiyonel özellikleri ve rahat okunma özellikleri ile ön plana çıkıyor.

DigiQole

Renkli içeriği, kolay düzenlenebilir yapısı, farklı blok opsiyonları ile ilgileri üzerine toplayan bir tema olan DigiQole, eğlenceli bir blog oluşturma fikrinize katkı sunabilir. İçerik formatları ve özellikle temanın renk seçimleri ziyaretçinizin dikkatini bir an bile dağıtmasına izin vermeyecektir. Sosyal içerikte bir blogunuz var ise size fayda sağlayacaktır. Kategorik formatları (büyük açılır mega menüler gibi) iyi şekilde kullanabilirsiniz muazzam bir fayda elde edebilirsiniz.

Soledad

Sadelik üzerine kurgulanan bir başka wordpress blog teması da soledad. Örnek görselde de görebileceğiniz üzere gezi blogları için demo bir içerik üretmişler. Tabii ki bu sadece bir sektörle alakalı demo. Soledad’ın yaklaşık 5000+ adet örnek demo sayfası bulunuyor. Karar vermek için, tüm ayrıntıları düşünmeniz için bolca seçeneğiniz mevcut. Muzik blogundan, kahve gurmesi bloguna kadar birçok örnekle her kesime hitap eden bir tema. Zengin header (üst kısım) ve içerik tipleri ile beğendiğiniz konseptin üst kısımını mı beğenmediniz, hemen değiştirin. Soledad size bu esnekliği sağlıyor. Dilediğiniz gibi parçaları ekleyip çıkarabilirsiniz!

Jannah

Bir dönemin neredeyse tüm blog sitelerinin kullandığı (bazıları hala kullanıyor) sahifa temasının üreticisi TieLabs’ın modern ve günümüze daha uygun olarak tasarladığı wordpress teması jannah karşınızda! Ana demo içeriği Newspaper temasına benzer şekilde karşımıza çıkıyor olsa da, yılların verdiği birikimle farklı sektörler için özel içerikler üretmişler. Bu temanın demo içeriklerini (demo content) incelemeden blog sitenizin temasına karar vermeyin. Premium demo içerikleri ile oldukça hoşunuza gidebilir. Newspaper’a rakip olarak geliştirildiğini düşündüğüm tema, vizyonunu gerçekten yansıtıyor. Farklılık arayan bloggerlar özellikle inceleyebilirler.

Bimber

Sevimli kedi bimber, klasik tasarımlardan sıkılanlar için tasarlanmış. Newspaper, digiqole, jannah ve benzerlerinden sıkıldıysanız, bimber tam size göre. Kendini viral bir tema olarak tanımlayan wordpress teması, özgün çizgileri ile farklığını hemen ziyaretçilerinize fark ettirecektir. Birçok temadan farklı olarak reklam alanlarını oldukça da çeşitlendirmiş bimber wordpress teması. Açılır pencere (popup), alt kısmı yapışkan (footer sticky) özellikleri ile para kazanma kanallarınıza katkı sağlıyor. Pasif gelir kaynağı yaratmaya çalıştığımız blogumuzda bize bu katkıları ile kolay bir yönetim sunmakta. Diğer temalar gibi bir çok içerik çeşidi ve tasarımsal kurcalamalara izin veren tema, farklılık arayanlar için ilk tercih olabilir.

2019’un sonlarında ve 2020 yılının başlarında trend olan temalar yukarıda sıraladıklarım gibiydi. Bakalım bu yıl hayatımıza hangi temalar girecek. Peki sizin bir favori temanız var mı? Klasik temalardan mı hoşlanıyorsunuz? Yoksa farklılık arayanlardan mısınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

1 YORUM

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncellemeleri Kaçırma!

Ücretsiz para kazanma yöntemlerinin anlatıldığı bloguma abone olabilirsin. Sana aslı spam göndermeyeceğimize ve 3. kişilerle mail adresini paylaşmayacağımıza emin olabilirsin. Hemen kaydol!

51BeğenenlerBeğen
463TakipçilerTakip Et
206TakipçilerTakip Et
39AbonelerAbone

Önerilen İçerikler